Toimipisteet

Palvelutalo Merikartano

Tyrskyvuori 6

02320 Espoo

toimisto@elpy.fiSijainti kartalla

Palvelutalo Puistokartano

Merikansantie 2c

02320 Espoo

toimisto@elpy.fiSijainti kartalla

Ryhmäkoti Puistohelmi

Merikansantie 2c

02320 Espoo

toimisto@elpy.fiSijainti kartalla

Merikartano

Tyrskyvuori 6, 02320 Espoo

Sanna Ikonen

Palvelupäällikkö, hoivapalvelut
040 514 3698sanna.ikonen@elpy.fi

Terttu Toroskainen

Asukastoiminta ja -neuvonta, vapaaehtoistyö
050 574 2995terttu.toroskainen@elpy.fi

Maria Eklin-Dahlman

Palvelupäällikkö, ravintola-, siivous- ja pyykkipalvelut
050 501 8516maria.eklin@elpy.fi

Hanna Takkinen

Tiimivastaava, ravintolapalvelut
040 525 5747hanna.takkinen@elpy.fi

Pirjo Sileoni

Tiimivastaava, siivous- ja pesulapalvelut
050 520 1901pirjo.sileoni@elpy.fi

Ulla-Mari Helenius

Vuokraus- ja viestintäpäällikkö
050 366 2542ulla-mari.helenius@elpy.fi

Tiloissa itsenäisinä palveluntuottajina toimivat:

FysioGeriatria, palvelupäällikkö Pauliina Unkeri 040 5829 433, pauliina.unkeri@fysiogeriatria.fi
Jalkaterapeutti Tarita Vähä-Vahe 050 346 7132
Parturi-kampaamo Noja hair Meri 050 378 9465, www.nojahair.fi

Puistokartano

Merikansantie 2c, 02320 Espoo

Veera Tommiska

Palvelupäällikkö, hoivapalvelut
040 750 1383veera.tommiska@elpy.fi

Tarja Kuismanen

Asukastoiminta ja -neuvonta
050 378 9600tarja.kuismanen@elpy.fi

Maria Eklin-Dahlman

Palvelupäällikkö, ravintola-, siivous- ja pyykkipalvelut
050 501 8516maria.eklin@elpy.fi

Mervi Nyman

Tiimivastaava, ravintolapalvelut
050 324 1605mervi.nyman@elpy.fi

Pirjo Sileoni

Tiimivastaava, siivous- ja pesulapalvelut
050 432 6640pirjo.sileoni@elpy.fi

Ulla-Mari Helenius

Vuokraus- ja viestintäpäällikkö
050 366 2542ulla-mari.helenius@elpy.fi

Tiloissa itsenäisinä palveluntuottajina toimivat:

FysioGeriatria, palvelupäällikkö Pauliina Unkeri 040 5829 433, pauliina.unkeri@fysiogeriatria.fi
Jalkaterapeutti Katariina Hovisilta 040 375 2695
Parturi-kampaamo Noja hair Puisto 045 151 2233, www.nojahair.fi

Puistohelmi

Merikansantie 2c, 02320 Espoo

Mari Lehto

Palvelupäällikkö
050 380 5540mari.lehto@elpy.fi

Wenbo Wang

Tiimivastaava, Puistohelmi 1 ja 2

09 2606 4521

050 464 9159puistohelmi@elpy.fi

Hallinto

Niina Pyy

Toimitusjohtaja
040 5919548niina.pyy@elpy.fi

Kaisa Pekola

Palvelujohtaja
0400 744 137kaisa.pekola@elpy.fi

Päivi Salmi

Talouspäällikkö

fax 09 2606 4776

040 569 6919paivi.salmi@elpy.fi

Natalia Tchoukhlova

Talousassistentti (palkat, ostoreskontra)
050 346 6718natalia.tchoukhlova@elpy.fi

Pirjo Kantola

Talousassistentti (laskutus)
050 528 7729pirjo.kantola@elpy.fi

Potilas- ja sosiaaliasiamies

Eija Bärlund-Toivonen

Potilasasiamies

050 527 2731

eija.barlund-toivonen@luukku.com

Puhelinaika: Parilliset viikot, ke klo 10-11

Kysy lisää asumispalveluistamme

Ulla-Mari Helenius

Vuokrauspäällikkö
050 366 2542ulla-mari.helenius@elpy.fi